GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 14:39   Güncelleme : 18-02-2021 14:39

Özyavuz: “Darpedilmedim, Görevimin Başındayım”

Şanlıurfa’nın Harran İlçesi’nde dün yaşanan ve Başkan Mahmut Özyavuz’un da darp edildiği iddialarıyla ilgili ilk ağızdan açıklama geldi. Başkanın darpedildiği iddiası yalanlandı.

Özyavuz: “Darpedilmedim, Görevimin Başındayım”

Olay dün öğle saatlerinde yaşandı. İddiaya göre; Harran İlçesi’ne bağlı  Küçük Çiçek kırsal mahalle muhtarı Mehmet Çiçek dün darpedildi. Olayı duyan Harran İlçe Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz bölgeye yakın olduğu için tarafları yatıştırmaya gitti. Bu durum “Başkan Darpedildi” olarak sosyal medyaya yansıdı. Ardından taraflar bugün de ilçe merkezinde karşılaşınca tekrar kavga ederek olay yeniden alevlendi.4 kişi yaralandı. Haberi alan Başkan Özyavuz taraflara sükûnet çağrısında bulundu.

 

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

Hakkında çıkan darpedildi haberlerini yalanlayan Başkan Özyavuz sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Dün gece ilçemiz kırsalında iki aile arasında meydana gelen tatsız olayın bugün de aynı şekilde ilçe merkezinde cereyan etmesi sebebiyle ilçemizde huzursuzluk meydana gelmiştir. Bu anlamda her iki aileyi sağduyuya davet ediyoruz. Olay mahalline yakın olduğumuz için ekip arkadaşlarımızla birlikte anında intikal ederek sağduyu çağrısında bulunduk. Yerel basında yer aldığı gibi olayın tarafımızla bir ilgisi bulunmamaktadır. Görevimizin başında olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.