EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-02-2021 20:43   Güncelleme : 18-02-2021 20:43

Urfa Kuyumcu Pazarı Tıklık Tıklım

Şanlıurfa’da altın fiyatlarının düşmesiyle vatandaşlar kuyumcular pazarına akın etti.

Urfa Kuyumcu Pazarı Tıklık Tıklım

Şanlıurfa’da altın fiyatların düşmesini fırsat bilen vatandaşlar soluğu kuyumcularda aldı. Bazı vatandaşlar altın borcunu ödemek için bazıları ise düğün, nişan, takı merasimlerinde hediye etmek için kuyumculara akın etti.

Altın fiyatları son günlerde büyük düşüş gösterdi. Özellikle altın borcunu ödemek isteyenler ile çocuklarını evlendirme hayali kuran anne-babalar kuyumculara koştu. Fiyatların büyük düşüş gösterdiği Şanlıurfa Kuyumcular Çarşısı’nda yoğunluk yaşanıyor. Toprak atsan yere düşmez görüntüler yaşanıyor.

ALICI DA SATICI DA DURUMDAN MEMNUN

Altın fiyatlarının düşüş  gösterdiğini belirten kuyumcu esnafı İsmail Çiçek, “ Korona aşısındaki olumlu gelişmeler ve durumun sıradanlaşması beraberinde zoraki üretimi getirdi.. Piyasalar bu krize alıştı. Bunun sonucunda dünya emtia fiyatları düşmeye başladı. Altın da bu düşüşe kayıtsız kalamadı ve hızla çakılmaya başladı. Vatandaşlar hem  borçlarını ödemek hem de evlilik ve hediyelik olarak altın alıyor. Şu an güzel bir fırsat” diye konuştu.

 

Altın fiyatlarının düşüp kalkması konusunda bir şey demeyeceğini belirten Çelik, “Ancak şu an yoğunluk var ve alıcı da satıcı da durumdan memnun” ifadelerini kullandı.