ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 19-02-2021 11:09   Güncelleme : 19-02-2021 22:51

Şanlıurfalı Esnaf Normalleşme Takviminden Umutlu

Sağlık bakanlığı tarafından açıklanan şehirlerin risk haritasına göre başlatılması düşnülen normalleşme sürecinde Şanlıurfalı esnaflar umutlu olduklarını dile getirdiler.

Şanlıurfalı Esnaf Normalleşme Takviminden Umutlu

Biryılı şkın bir süreden beri dünya genelinde etkisini adeta arttırarak devam ettiren koronavirüs, tehtidi sürerken, Türkiye genelinde ekonomik sıkıntılarıda beraberinde sürdürmeye devam ediyor.

Sağlık bakanlığı tarafından açıklanan şehirlerin risk haritasına göre başlatılması düşnülen normalleşme sürecinde Şanlıurfalı esnaflar umutlu olduklarını dile getirdiler. Bazı illerde vaka sayılarındaki artışın küçümsenyeyecek kadar olduğunu fakat Şanlıurfa ve benzeri ilerde vaka sayılarındaki gerilemenin umutları yeniden yeşerttiğini belirten esnaflar, Mart ayında illere ve vaka sayılarına uygulanması beklenen normalleşme sürecinden Şanlıurfalı esnaflar olarak umutlu olduklarını dile getirdiler.

Şanlıurfalı vatandaşların devletine ve milletine bağlı v uyumlu olduklarını dile getiren esnaflar, Mart ayında uygulanması beklenen normalleşme süreci için halkın ve esnafın bir bütün olarak hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Normalleşme sürecinine destek verimesi gerektiği konusunda whatsapp hattımız aracılığıyla ‘sarıdan maviye’ hareketinin başlatılması gerketiğini belirterek; “Koronavirüs hayatımızın adeta har karesini etkisi altına aldı. Fakat bu durumdan kurtulmak yine bizlerin elinde.

Bir bütün olarak el ele vererek bu durumu düzeltmek ve ekonomiyi canlandırmak yine elimizde. Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uygun bir şekilde hareket edersek eğer risk düzeyi sarı olarak belirtilen renkten risk düzeyi daha az olan mavi renge doğru ilerlememiz mümkün olacaktır.

Bizler gerek Şanlıurfa esnafı olarak gerekse şanlıurfa halkı olarak birlikte tek vücut olup bu harekete katılmalıyız. Alınan tedbir kararlarını Mart ayına kadar yerinde uygularsak eğer mart ayında başlatılması düşünülen normalleşme sürecine dahil edilen iller arasında olabiliriz. Bu nedenle tüm şanlıurfa’lılar olarak du alınan tedbir kararlarına uyalım” şeklinde konuştular.

Haber: Bülent KARACA