GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2021 21:18   Güncelleme : 20-02-2021 21:28

Urfa'da Baharın Müjdecisi Bademler Çiçek Açtı

Meteoroloji verilerine göre, önümüzdeki 5 gün için Şanlıurfa'da yağış beklenmiyor. Sıcaklıklar iyice hissedilirken baharın müjdecisi badem ağaçları da çiçek açtı.

Urfa'da Baharın Müjdecisi Bademler Çiçek Açtı

Şanlıurfa'da  21-25 Şubat arasında yağış beklenmiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, önümüzdeki hafta Şanlıurfa'da hava sıcaklıkları  -1 ile 16 santigrat derece arasında seyredecek.

 

TARİH TAHMİN EDİLEN GEÇMİŞTE GERÇEKLEŞEN
Hadise Sıcaklık (°C) Nem (%) Rüzgar (km/sa) Uç Sıcaklık (°C) Ortalama Sıcaklık (°C)
En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek Yön Hız En Düşük En Yüksek En Düşük En Yüksek
21 Şubat Pazar -1 11 29 62 15 -6,8 19,6 2,7 12,4
22 Şubat Pazartesi 0 12 27 67 11 -9,3 20,6 3,1 12,6
23 Şubat Salı 2 14 27 57 12 -8,4 21 3,1 13,1
24 Şubat Çarşamba 4 16 36 61 19 -5 22,7 3,5 12,6
25 Şubat Perşembe 4 15 33 60 22 -4,8 21,8 4,1 13,1

 

ÜLKE GENELİ METEOROLİK GÖRÜNÜM İSE ŞÖYLE:

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Siirt çevrelerinin kar yağışlı, yarın Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Karadeniz kıyılarında güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Yurdumuzun kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 2°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, yarın güneybatı kesimleri yer yer çok bulutlu, Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -7°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 3°C, 13°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 5°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 0°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 8°C, 15°C

Parçalı bulutlu

HATAY -2°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA -2°C, 8°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA -9°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI -9°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -6°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA -4°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU -13°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE -5°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU -15°C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK -2°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA -8°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE -1°C, 8°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN -1°C, 10°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 1°C, 9°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güneybatı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Van, Hakkari, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ve yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN -10°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM -17°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -15°C, -3°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Siirt çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR -3°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

ŞANLIURFA -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Doğu Karadeniz’in doğusu yer yer yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5, yarın öğle saatlerinde 2 ila 4; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, gece saatlerinden sonra güneybatı, yarın öğle saatlerinde güneydoğudan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, zamanla 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı ilk saatlerde çok bulutlu, gece saatlerinde doğusu yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın sabah saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın sabah saatlerinde yer yer 2,0m; Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu; ilk saatlerde kuzeyi, yarın sabah saatlerinden güneyi yağmur ve yer yer sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı yarın sabah saatlerinden itibaren yer yer 6; Güney Ege’de batı ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneyi güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinde batısı yer yer yağmur ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, gece saatlerinden itibaren batısında kuzeydoğu, doğusunda güneydoğudan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu yarın sabah saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, zamanla kuzeyinde kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m yer yer 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.