GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2021 18:27   Güncelleme : 25-02-2021 18:27

Urfa'da Haşereye Karşı İlaçlama Sürüyor

Şanlıurfa'da larva dönemindeki haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Urfa'da Haşereye Karşı İlaçlama Sürüyor

Çevre ve halk sağlığının korunmasında, bulaşıcı ve salgın hastalıkların insanlar ve hayvanlar arasında hızla yayılmasına neden olan canlılarla mücadele çalışması ekipler tarafından başlatıldı.
Ceylanpınar ilçe genelinde sağlık işlerine bağlı ekipler genel ve periyodik ilaçlama çalışmaları kapsamında dere, çöp konteynerleri, kanalizasyon kapakları, mazgallar, iş yerleri, evler, ilçe mezarlığı ve çöp depolama alanında gerek mobil ve gerekse yaya ekiplerle ilaçlama çalışmalarına başladı.
Vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda kabristan ziyareti yapabilmesini sağlamak amacıyla ekipler, ilçe mezarlığındaki yabani otlarla mücadele kapsamında ilaçlama çalışması başlattı.
Başlatılan yabani otların ilaçlanması sonucunda yok edilecek yabani otların vatandaşlara zarar veremeyeceği ve vatandaşlar tarafından kullanılan alanların daha temiz hale geleceğini ifade eden ekipler, ilçe mezarlığında yetişen yabani otların çevreye çirkin bir görüntü verdiğini, bu yüzden planlı ve programlı bir şekilde mezarlıkta yabani ot ilaçlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.