YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-02-2021 19:28   Güncelleme : 26-02-2021 20:51

Urfalı Çocuklar: "Zeynel Amca Kar İstiyoruz!"

Şanlıurfalı çocuklar bu yıl doğru dürüst kar yüzü görmeyince sosyal medyadan Belediye Başkanı Beyazgül'e seslendi: "Zeynel Amca Kar İstiyoruz" dedi.

Urfalı Çocuklar:

 

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da bu yıl yeterince kar yağışı görülmedi. Çocuklar kardan adam yapamadı. Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Karacadağ bölgesinden toplanıp kamyonlarla kent merkezine taşınan karlar sayesinde kış keyfi yaşanmıştı. Urfalı çocuklar, gençler ile aileler sosyal medya üzerinden twitler atarak kar istediklerini ifade ediyor.

Geçen yıl Belediye ekiplerince kente yaklaşık 150 kilometre uzaklıktaki bin 919 rakımlı Karacadağ bölgesinden toplanan 20 kamyon kar, merkez Haliliye ilçesindeki Turgut Özal Parkı'na döküldü.

Kar topu oynayıp kardan adam yapan çocuklar, yarıyıl tatilinde eğlenceli vakit geçirdi. Çocuklara zaman zaman aileleri de katıldı. Çocuklar ve aileleri, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, son yıllarda kış aylarında kent merkezine kar yağmadığını hatırlatarak, "Çocukluğumuzda Şanlıurfa'da kar yağardı ama son 15 yıldır pek kar yağmıyor. Biz de bu anlamda çocukları sevindirmek için Karacadağ bölgesinden kar taşıyıp buraya ulaştırdık. Bir nebze de olsa çocuklar kar heyecanını yaşasın istedik. Amacımız, yarıyıl tatilinde çocukları, evlerden çıkarıp oyun oynamalarını sağlamak." diye konuştu.

İşte o günrüntülerden bir yıl sonra Urfalı Çocuklar Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e seslenerek bir kez daha kar istediklerini gündeme getiriyor.

Urfadabugun-CNNTurk