KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-02-2021 12:27   Güncelleme : 27-02-2021 12:35

Urfadabugun.com Yazdı Belediye Harekete Geçti

6 gün önce yazdığımız habere duyarsız kalmayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi harekete geçerek ucube binada restorasyon başlattı.

Urfadabugun.com Yazdı Belediye Harekete Geçti

Urfadabugun.com'un gündeme getirdiği ucube bina için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Yıllardır kentin göbeğinde atıl durumda kalan tarihi bina restore edilerek Şanlıurfa'ya kazandırılacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatlarıyla başlayan çalışmanın aslına uygun yapılması için İl Kültür Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi'nden uzmanların görüşleri de alınıyor.

 

Bir hafta önce yazdığımız ve büyük ses getiren O HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

 

 

"Urfa'nın Ucube Binası Restorasyon Bekliyor

 

Giriş Tarihi : 21-02-2021 16:27   Güncelleme : 21-02-2021 16:27

352 OKUNMA

Urfa'nın Ucube Binası Restorasyon Bekliyor

Şanlıurfa'nın göbeğinde çirkin görüntü oluşturan tarihi bina restore edilmeyi bekliyor.

Urfa'nın Ucube Binası Restorasyon Bekliyor

 

Şanlıurfa'da inşaedildiği günden bu yana farklı amaçlarla kullanılan bina son olarak DYP il başkanlığı olarak kullanıldı.Tansu Çiller ve Süleyman Demirel gibi önemli isimleri ağırlayan tarihi bina kaderine terkedilmiş halde. Köprübaşı semti Kamberiye Mahallesinde bulunan tarihi bina şimdilerde yasaklı madde bağımlılarının meskeni durumunda. Yoldan geçen vatandaşların "ucube" görüntüye anlam veremediği bina restorasyon bekliyor. Müze veya kültür müdürlüğü bünyesinde değerlendirilebilecek bina atılacak adımları bekliyor. Bölge esnafı da tarihi yapının kullanıma kazandırılmasını istiyor."

URFADABUGUN.COM- İBRAHİM UYGUR-