ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 01-03-2021 09:27   Güncelleme : 01-03-2021 13:23

Urfalı Başkan Turan; “Rahmet Yüce Allahtan”

Yağışların beklenen seviyede olmadığını belirten Şanlıurfa Zahireciler Odası Başkanı Feridun Turan, ekinlerin bu yıl düşük seviyede olmasından ve fiyatların yükselmesinden çekindiklerini söyledi.

Urfalı Başkan Turan; “Rahmet Yüce Allahtan”

Geçtiğimiz yıllara oranla daha kurak bir yıl geçirdiğimizi belirten Şanlıurfa Zahireciler Odası Başkanı Feridun Turan, yağışların Nisan ayı içerisine kadar olmaması durumunda ekinlerde verim düşüklüğü yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu ve bu durumun yüksek fiyatlara neden olabileceğini söyledi.

Dünya genelinde yaşanan pandeminin ekonomiye büyük zararlar verdiğinin altını çizen Başkan Turan, olası bir verim düşüklüğünün bu defa tarım ekonomisinide kötü etkileyebileceğini ve fiyatların artşa geçmesine neden olabileceğini söyledi.

Şanlıurfa Zahireciler Odası Başkanı Feridun Turan, rahmetin Yüce Allah’ın elinde olduğunu ve beklentilerin Yüce Allah’tan olduğunun altını çizerek; “Rahmet ve kerem sahibi Yüce Allah’tır. Bizler her zaman aciz kullar olarak beklentimiz ondandır.

İnanıyoruz ki, Allah kullarını yarı yolda bırakmaz. Nisan ayına kadar yağışların oluşmasını bekliyoruz. Zaten pandemi belası dünya ekonomisinin adeta belini kırdı. Birde buna ek olarak yağışların olmayışı özellikle Harran Ovasındaki verimin düşmesine neden olur.

Bu durum Şanlıurfa ekonomisinini yanı sıra ülke ekonomisinin de kötü bir şekilde etkilenmesine neden olur. Olası bir verim düşüşünde bu durum fiyatlara yansır ve hem vatandaşlarımız hemde esnafımız kötü etkilenir. Devet destek veriyor. Fakat olası bir düşük verim yinede olumsuz etkiler.

Bizler, elbetteki inanç seviyesi yüksek bir toplumuz. Tevekkül eden ve Yüce Rabbimize inananlardanız. Kerem ve rahmet onun elindedir. Ol diyince olur. Bizlerde aciz kullar olarak Yüce Allah’ın ol demesine bakıyoruz. İnanıyoruz ki, bizleri yarı yolda bırakmayacaktır. İnşaallah Nisan ayına kadarbeklenen yağışlar istenilen seviyede olur” şeklinde konuştu.

Haber: Bülent KARACA