SPOR
Giriş Tarihi : 01-03-2021 14:09   Güncelleme : 01-03-2021 14:09

Urfa'da Tekwan-do Kursuna Yoğun İlgi

Şanlıurfa’da  çadır gençlik merkezinde açılan tekvando kursu yoğun ilgi görüyor. 

Urfa'da Tekwan-do Kursuna Yoğun İlgi

Şanlıurfa’da  çadır gençlik merkezinde açılan tekvando kursu yoğun ilgi görüyor. 


Karaköprü bünyesinde 8-13 yaş grubu için açılan tekvando kursu yoğun ilgi görüyor. Çadır Gençlik Merkezi'nde ücretsiz olarak açılan kursta, öğrenciler uzman tekvando antrenörlerinden aldıkları eğitimle tekvando konusunda kendilerini geliştiriyorlar. Spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten yetkililer,
“Gençlik Merkezimiz bünyesinde açtığımız kurslara çocuklarımız yoğun ilgi gösteriyor. Karaköprü’deki Çocuklarımızı spor yapmaya davet ediyorum. Çocukların bilgisayar, tablet ve internet gibi alışkanlıklardan kurtulması için spor yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Kurs hocası Milli Tekvando Antrenörü Mehmet Bayramoğlu, “Tekvando kursumuz öğrencilerinin boş zamanlarını faydalı değerlendirmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat. Çadır Gençlik Merkezimizde 8-13 yaş grubu için açılan kursumuza şuana kadar 100’ün üzerinde kayıt yapıldı. Kurslarımız Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri olmak üzere haftanın 3 günü veriliyor” diye konuştu.
Tekvando kursuna katılan çocuklar, kendilerine bu imkanı sunan yetkililere teşekkür etti. Öte yandan Çadır Gençlik Merkezinde kadınlara yönelik step, aerobik ve zumba eğitimleri de verildiği öğrenildi.