SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-03-2021 18:07   Güncelleme : 02-03-2021 18:07

Urfa'daki Antep Deresi Temizleniyor

Şanlıurfa Ceylanpınar'da, kötü görüntü ve çevreye yaydığı koku ile rahatsızlık veren Antep Deresinde temizlik çalışmalarına başladı.

Urfa'daki Antep Deresi Temizleniyor

Ceylanpınar Belediyesi, kötü görüntü ve çevreye yaydığı koku ile rahatsızlık veren Antep Deresinde temizlik çalışmalarına başladı.
Kentin tüm sorunlarını bir bir çözüme kavuşturan  yetkililerAntep Deresi sorununa da el attı. ekipler, talimatıyla, halka rahatsızlık veren derede temizlik çalışmalarına başladı.
bahar ayının gelmesiyle birlikte ilçede haşere ile mücadele ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, ilçenin ortasından geçen Antep Deresi de ıslah ediliyor.
Vatandaşların kötü koku ve görüntü kirliliğine maruz kalmamaları için gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Özbek Mahallesinden Suriye sınırına kadar uzanan yaklaşık 7 buçuk kilometre uzunluğundaki Antep Deresindeki çalışmaların en kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Dere içinde bulunan çöp ve çamur yığınları toplanırken, temizlenen alanlar ise  Sağlık İşleri ekipleri tarafından ilaçlanıyor.