KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 03-03-2021 18:37   Güncelleme : 03-03-2021 18:37

Şanlıurfa’da Alkışlar Vali Erin’e!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin aldığı yerinde kararlarla bir dönem artan vakaları ile gündeme gelen Şanlıurfa’yı korona riski açısından en güvenilir iller arasına koymayı başardı.

Şanlıurfa’da Alkışlar Vali Erin’e!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin büyük başarının mimarı olarak görülüyor. 
Geçtiğimiz yıl başlayan  korona virüs salgınına karşı alınan önlemlere toplumun tüm kesimlerinin uyması adına ciddi kararlar alındı. Şanlıurfa’da hava sıcaklığı da göz önüne alınarak toplu ulaşım, park, bahçe, market, pazar, alışveriş yerleri, cadde ve sokaklarda toplumsal hareketlilikte artış dikkatle takip edildi. Sosyal mesafeye aykırı yoğunlukların görüldüğü yerlerde anında denetimler gerçekleştirildi. 
Salgın riskinin en aza indirilmesi ve toplum sağlığını korumaya yönelik sürekli yeni tedbir kararları alındı. Tedbir kararlarına uymayanlar hakkında cezai işlemler yapılmakta tereddüt edilmedi. 
Önlemler yalnızca kent merkezi değil 13 ilçenin tamamına da yansıtıldı. Sonuç olarak da risk haritasında  “Mavi” renk ödülü geldi. 
Şanlıurfalılar bugün sağlık açısından nispeten güvenli bir ortamda yaşıyorsa bu başarıda alınan doğru karar ve denetimlerin payının yüksek olduğu vurgulanıyor.
Kentte korona virüs riski açısından kırmızı iller arasına girmemek için önlemler ciddiyetle alınmaya devam ettiği görülüyor.
 

URFADABUGUN-İBRAHİM UYGUR

(UB-İ/U 6348)