GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 13:55   Güncelleme : 07-03-2021 13:55

Şanlıurfa İçin Korona Tehlike Çanları Çalıyor

Şanlıurfa'da tarihi mekanlarda dolaşan vatandaşlar maske takmayı ve sosyal mesafeyi gözardı ediyor. Şanlıurfa için tehlike çanları çalıyor.

Şanlıurfa İçin Korona Tehlike Çanları Çalıyor

Şanlıurfa son verilere göre risk açısından mavi renkli iller arasında yer alıyor. Şanlıurfa valiliğinin sıkı önlemleri haftalar içerisinde sonuç verdi. Şanlıurfa korona açısından en az riskli iller arasına girdi. Ancak haberin duyulmasıyla rehavet başladı. Sokaklar, caddeler insan seliyle dolup taştı. İnsanlar kendilerini sıcak havanın da etkisiyle piknik alanlarına attı. Tarihi çarşılar dolup taştı. Balıklıgöl platosuna gelen binlerce kişi tehlikeyi özetler nitelikte. Çoğu maske takmayan vatandaşlar yaşlı ve hastalar için adeta ölüm tehlikesi saçıyor. Maskeyi burunlarına kadar indiren gençler tehlikeye aldırış etmeden dolaşıyor. Durumun endişe verici olduğunı belirten Selahattin Abacı, " Maske takmazsak olan yine bize olacak. Yakınlarımız, yaşlılarımız hasta olacak. Kendi kendinize merhamet etmeliyiz" diye konuştu.

İnsanların korona riskine rağmen bu kadar rahat davranmalarını anlamsız bulduğunu ifade eden Halil Çelik ise, "Corona riskimiz artıp kırmızı iller arasına girdiğimizde ah vah edeceğiz ama çok geç olacak" dedi.

Öte,yandan sağlık ve güvenlik ekiplerinin kontrolleri de devam ediyor. 

 

Urfadabugun-ibrahim Uyğur