KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 08-03-2021 15:40   Güncelleme : 08-03-2021 15:40

Urfa- Suriye Sınırında 300 Tür Ağaç Yetiştirilecek

Suriye sınırının sıfır noktasındaki Şanlıurfa’da 'Yeşil Ceylanpınar' hedefiyle kurulacak serada 300 tür bitki üretilecek.

Urfa- Suriye Sınırında 300 Tür Ağaç Yetiştirilecek

Ceylanpınar’ın güzelliğine güzellik katmaya hazırlan yetkililer, vatandaşların rahatça nefes alabilecekleri yeşil alanlar oluşturarak park yeşil alan ve refüjlerin yaz kış estetik görümünü korumasını sağlayacak. ilgili çalışmaları ile Ceylanpınar’ın dört bir tarafına dikilecek olan mevsimlik çiçek ve süs bitkilerinin artık  serada yetiştirileceğini böylece daha düşük maliyet olacağını söyledi.

Ceylanpınar’ın güzelliğine güzellik katacak
Yetkililer, “Tesisimiz bin 100 metrekare örtü altı, 15 bin 900 metrekare ise açık alandan oluşmaktadır. Bu alanımızda yaklaşık 300 tür bitki üretilecektir. Bunların arasında mevsimlik çiçek süs bitkileri, peyzaj ürünleri ve fidanlar olacak. Bu alanda yetiştirilen ürünler belirli bir yaş olgunluğuna geldikten sonra belediyemizce belirlenen park, bahçe, orta refüj ve kavşak gibi alanlara ekilecek. Bu konuda bizlere desteğini sağlayan yetkililere çok teşekkür eder, ilçemiz halkına hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
İlçeye bağlı personeller tarafından yetiştirilecek olan bitkiler, mevsimlik sürelerine göre dikime hazır hale getirilerek, park ve yeşil alanlarda görsel şölen sunacak.