SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2021 15:03   Güncelleme : 09-03-2021 15:03

Urfa'da Araplara Hakaret İstifa Getirdi

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Genel Sekreteri Eyüp Gürgül, Arapların paradan başka bir şey bilmediğini ima ederek tepkilerin odağı haline gelmesinin ardından istifa etti.

Urfa'da Araplara Hakaret İstifa Getirdi

Olay dün yaşandı. Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Genel Sekreteri Eyüp Gürgül, Arap milletini para ile ilişkilendirerek, "PARA, tersten okununca ARAP oluyor, ikisi arasındaki bağlantı sadece bu mu sizce?” diyerek Arapların paradan başka bir şey bilmeyen ve para için her şeyi yapan bir toplum olduklarını ima etti.

 

Gürgül’ün Twitter hesabından yaptığı bu hakaretin yeri ve gereği anlaşılmamakla beraber, bu hakareti gören, duyan ve okuyan Arap kökenli vatandaşlar, "Omuz omuza verip düşmanı Urfa'dan söküp atan Araplar, Türkmenler ve Kürt'ler yüzyıllardır kardeşçe yaşıyor. Kimse kimseyi ‘Senin adın tersten okununca şöyle oluyor’ diyerek alaya alıp hakaret etmemiştir. Bugün birileri çıkıp bu tür sözlerle Arap milletini alaya alıp hakaret ediyorsa niyeti fitne çıkarmaktır" yorumunda bulunarak Gürgül’e tepkilerini gösterdiler.

Vatandaşlar, Arap Milletine hakaret eden Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Genel Sekreteri Eyüp Gürgül’ün bu hatasını düzeltip özür dilemelerini istedi.

Tepkiler üzerine partisi tarafından istifası istenen Gürgül bugün partideki görevinden ayrıldığını duyurdu.