GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 10:40   Güncelleme : 13-03-2021 10:40

ASKON’dan Eğitim Bir-Sen’e Ziyaret

Anadolu Aslanları (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanlığı Eğitimciler Birliği Sendikası Eğitim Bir Sen Şanlıurfa şubesini ziyaret etti.

ASKON’dan Eğitim Bir-Sen’e Ziyaret

ASKON Şanlıurfa Şube Başkanlığı tarafından Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesine gerçekleştirilen ziyarette ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir Şanlıurfa’da  eğitim, sanayi ve yaşanan pandemi süreci hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yaşanan sürecin bir an önce bitmesi için birlikte ortak akıl ile hareket edilerek gereken tedbirlerin alınmasıyla daha hızlı bir şekilde atlatılacağına inandıklarını söyleyen ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, özellikle bu konuda eğitim camiasına önemli görevler düştüğünün altını çizdi.

Eğitimin toplumun en küçük yapı taşı olan çocukla ve gençler için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Demir, bu konuda eğitim camiasının önemli görevler üstlendiklerini belrtti. Başkan Demir; “Pandeminin ülkemizdeki süreci bir yıl oldu. Bizler dünya ülkelerine oranla daha kontrollü bir süreç yaşıyoruz.  Bu konuda devletimizin almış olduğu önlemler dünya ülkelerine örnek olmuştur.

Kontrollü yaşam ve eğitim her alana yansıyacak. Çocuklar ve gençler almış oldukları eğitimleri aileleriyle paylaşarak bir farkındalık oluşturmalı. Eğitim, bir toplumun gençliği için oldukça ehemmiyeti yüksek ve eğtim camiası bunun farkında. Eğitim Bir Sen’in bu konudaki hassasiyeti ve katkıları zaten aşikar. Askon Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanlığı olarak eğitimi desteklediği ve yapılan çalışmaları yakkından takip ediyoruz.

Bizler ASKON İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanlığı olarak Eğitim Birsen Şanlıurfa İl Başkanı Sayın İbrahim Coskun Hocamızı ziyaret ettik. İlgisi, alakası ve nazik ev sahipliği için çok teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki eğitimcilerimizin bu süeçteki çabaları takdire şayandır. Aynı zamanda eğitilmiş bireyler bulundukları toplumun refah düzeyine çok olumlu katkılar sunacaktır.

Bu durum büyük bir çıkış yakalayan Şanlıurfa ekonomisine katkı sağlayacaktır. İlimizin eğitimine Şanlıurfa’da bulunan eğitim camiası gereken önemi ve katkıyı verecektir. Bu konuda gerçek manada sorumluluk alan eğitimcilerimizin çabaladığına inanıyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eğitim Birsen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coskun, ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir ve ASKON Şanlıurfa il  yönetim kuruluna teşekkür ederek, Urfa eğitimine gereken katkıyı sunmaya devam edeceklerini belirtti.

Eğitim Birsen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coskun; “Sıkıntılı bir süreci yaşıyoruz. Fakat eğitim, şartlar her ne olursa olsun asla yarım bırakılamaz. Bizler eğitim camiası olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yapıyoruz. Her bir eğitimcimiz adeta kendisinden ödün vererek eğitimlerine devam ediyor. Hem öğretiyoruz hem eğitiyoruz.

Eğitimciler olarak Şanlıurfa’nın eğitim konusundaki eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Yüce Yaratan Rabbimizin izni ile sonsuza kadar bu çabamızı sergileyeceğiz. İnşaallah pandemi süreci bir an önce son bulur ve dünya yaşamı eski haline döner.

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir ve ASKON Şanlıurfa il  yönetim kuruluna sendikamıza gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.