GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 17:04   Güncelleme : 13-03-2021 17:51

Eyyübiye Belediyesi Çalışıyor Gençlik Kazanıyor

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un talimatıyla gençlik merkezi yapımlarına bir yenisi daha eklendi. Gençler artık yasaklı maddelerle değil spor ve kültürel hobilerle uğraşıyor.

Eyyübiye Belediyesi Çalışıyor Gençlik Kazanıyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Süleymanşah mahallesine yapılacak olan ve bugün temeli atılan Gençlik Merkezi töreninde konuştu. Gençliğe yatırımları ve çalışmalarıyla takdir toplayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’tan ilçe gençliğe bir yatırım daha. Yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç nufüsuna sahip ilçesi konumunda olan Eyyübiye’de Gençlik merkezleri yapımı ile Eyyübiye gençliğine yatırım yapılıyor. İçerisinde derslikler, kütüphane, okuma salonları, bilgisayar ve laboratuvar odaları ile dinlenme alanlarının olacağı Gençlik Merkezi alanı temeli bugün dualarla atıldı. Belediye Başkanı Mehmet Kuş, burada bölge sakinleriyle de hasbihal etti. Kısa süre içinde yapımına başlanacak olan ve bölge sakinlerinin hizmetine sunulacak gençlik merkezi ile Eyyübiye gençliğine hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirten Başkan Kuş,” Yapımına başlıyoruz. Kısa süre içinde temelini atıp, hızlı bir şekilde bitireceğiz. Şimdiden gençliğimize hayırlı olsun.” Dedi.

3 yeni Gençlik Merkezi için de proje çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” göreve geldiğimizde tasarruf tedbirlerine büyük önem vereceğimizi ifade etmiştik. Bu kapsamda kiralık olan gençlik merkezlerimiz vardı. Bunların yerine kendi imkanlarımızla yen, gençlik merkezleri yapıyoruz. Bunlardan biri de şu an bulunduğumuz alanda yapacağımız Süleymanşah gençlik merkezi.  Yapım çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayıp, kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Süreç içinde 3 yeni gençlik merkezi daha planlıyoruz. Arkadaşlarımız proje çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah ilçe gençliğine hizmet etmeye durmaksızın devam edeceğiz. “ dedi.

Konuşmaların ardından merkezin temel atma töreni dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

İBRAHİM UYĞUR-URFADABUGUN