ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 13-03-2021 17:19   Güncelleme : 13-03-2021 17:19

Urfa Süleymaniye Meydanı Acil Yol Genişleme Çalışması İstiyor

Şanlıurfa Süleymaniye Mahallesi meydan kavşağının dar olması nedeniyle trafik keşmekeşliği yıllardır bölge sakinlerini canından bezdirdi. Mahalleli Bağlarbaşı Açıksu caddesi örneğini Süleymaniye meydanında da görmek istiyor.

Urfa Süleymaniye Meydanı Acil Yol Genişleme Çalışması İstiyor

URFADABUGUN-Şanlıurfa'da uzun yıllar Bağlarbaşı Mahallesi Açıksu Caddesi üzerinde trafik çilesi yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatıyla bir yıl gibi kısa bir sürede yolun alt ve üst yapısı yenilendi. İstimlak çalışmalarını yapıldı. Askeri ve eğitim alanları feragat yoluyla kamu yararına açıldı. Çalışmalar sonucu 20 metrelik yol 50 metreye kadar genişletildi. Mahalle sakinleri ve sürücüler rahat bir nefes aldı. 

SÜLEYMANİYE MAHALLESİ DE  YOL GENİŞLETME İSTİYOR

Benzer sorun  Süleymaniye Mahallesi Süleymaniye Meydanı olarak bilinen dar kavşakta da yaşanıyor. Yolun dar olması nedeniyle araçlar karşılıklı geçiş yapmakta zorlanabiliyor. 60 yıldır aynı sorun devam ediyor. Mahalle sakinleri ve esnaf Bağlarbaşı Açıksu Caddesi üzerinde yapılan güzel hizmetin Süleymaniye Meydanı'na da yapılmasını istiyor.

BELEDİYE BÖLGEDE AKTİF ÇALIŞIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  kısa süre önce yaklaşık 40 yıldır devam eden Briketçiler Sanayi Sitesi sorununu da çözmüştü. Vatandaşlar yol probleminin de çözülmesini bekliyor.

 

İBRAHİM UYĞUR-ŞANLIURFA

(İ/U-UB63)