GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 11:05   Güncelleme : 15-03-2021 11:05

Kırıkçı, Kentin Sorunlarıyla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

Kırıkçı, Kentin Sorunlarıyla İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu.

İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, toplantıda Ankara'da yaptığı temaslarda Şanlıurfa için istenilenleri açıkladı.

 

İl Başkanı Kırıkçı, şehir hastanesi, DEDAŞ, derslik sayısı, GES ve tablet gibi önemli açıklamalarda bulundu.

 

İşte Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı'nın toplantısından öne çıkanlar:

 

“GES MEVZUSU TORBA YASASI İLE İNŞALLAH ÇÖZÜLECEK”

 

"Mahsul tarlada enerji yok su yok. Bu bizi rahatsız etti. Ankara'ya gittik gerekli görüşmeleri yaptık. Enerji sorunu kendi içerisinde farklı planlamalar ile çözülmesi gerekiyor. Acil olan suyu bırakmaktı. Yoğun temaslarımız neticesinde bunu bıraktık. Mahsul şimdi sulanıyor çok şükür. Her yıl yaşadığımız bu sorunu yetkililer ile müzakereye oturttuk. Çiftçilerin kendi enerjilerini kendileri üretmesi noktasında GES teklifimiz oldu. Bakanlık bunun engel olduğunu söylediğinde biz de yasa çerçevesinde çözülmesi gerektiğini ifade ettik. GES mevzusu torba yasası ile inşallah çözülecek. Eğer mesele kent meselesi ise burada STK siyaset basın ve diğer dinamiklerin birbirinden farklı durmaması lazım. Mesele sadece siyasetin meselesi değil. Siyaset gücünü halktan alır. Siyaset kurumunun arkasında halk basın STK yoksa güçlü olamaz. Ondan bizim size ihtiyacımız var.

 

“TABLET NOKTASINDA DA BİR TALEBİMİZ OLDU”

 

Genç nüfusa sahip bir iliz. Her ne kadar derslik sayısı 23 bunu aşmış olsa da bu artış hızına yetişemeyen bir nüfus var. Milli Eğitim Bakanlığı'mdan bununla ilgili bir talepte bulunduk. Bakanlık Urfa'ya öncelik vereceklerini ve bunu ivedikle çözeceklerini söylediler. Tablet noktasında da bir talebimiz oldu.

 

“MART AYINDA İNŞALLAH BU SÜREÇ BAŞLAYACAK”

 

Sağlık Bakanlığı'nın ziyaretimiz oldu. Şehir hastanesinin işlemleri bitmiş yüklenici firma işlemeleri bitmiş. Mart ayında inşallah bu süreç başlayacak. Şehir hastanesi çok uzak çok konuşuldu. İlk şehir hastanesi konuşulduğu zaman Eyyubiye 400 yataklı hastanesini yapamayız dedi bakanlık. Burada iki yıllık bir gecikme oldu Eyyubiye devlet Hastanesi nedeniyle. Biraz gecikmesinin altında Eyyubiye devlet hastanesinin yapımı var. Mart ayı içerisinde ona başlayacaklar.