GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 20:07   Güncelleme : 15-03-2021 20:07

İşkur’dan Akademik Çalışmalara Destek

Yarınların Teminatı Gençlerimiz Tarafından Çalışma Hayatı Ve İstihdam Alanında Hazırlanacak Akademik Çalışmaları Destekliyoruz.

İşkur’dan Akademik Çalışmalara Destek

Bakan Selçuk; “Çalışma hayatı ve istihdam alanında yapılacak akademik çalışmalara destek veriyoruz.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni başlatılan Akademik Çalışma Programı kapsamında; lisans, yüksek lisans, doktora programı öğrencileri tarafından hazırlanacak akademik çalışmaları destekleyeceklerini söyledi. Amaçlarının çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları teşvik etmek olduğunu ifade eden Selçuk, “Gençlerimizin özellikle istihdam konusundaki fikirlerini önemsiyoruz.” dedi.

 

Başvurular bugün başladı

 

Bakan Selçuk, öğrencilerin programa başvurusu için herhangi bir bölüm sınırlaması olmadığını ve öğrencilerin başvurularını akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden bugün itibarıyla, 14 Nisan 2021’ye kadar gerçekleştirebileceğini belirtti. Bakan Selçuk, “akademik çalışması başarılı bulunan lisans öğrencilerine 2.500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 5.000 TL, doktora öğrencilerine ise 7.500 TL destek sağlayacağız. Çalışmalarını sunmak isteyen öğrencilerimiz akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden programa ve başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgi alabilirler” dedi.

 ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI