GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 12:07   Güncelleme : 17-03-2021 12:07

ASKON’dan Rektör Çelik’e Ziyaret

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik’i ziyaret etti.

ASKON’dan Rektör Çelik’e Ziyaret

Harran Üniversiesine ASKON tarafından gerçekleştirilen ziyarette, ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demir ile bir araya gelen ASKON Anadolu Aslanları  İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa sanayisi ve ekonimisi hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Harran Üniversitesinin tarihi yapısının en eski medeniyetlere dayandığını ve dünya geneline çok değerli bilim adamları kazandırdığına dikkat çeken ASKON Anadolu Aslanları  İşadamları Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrezzak Demir, üniversitenin çağın şartlarına uygun bir şekilde yine eskiden olduğu gibi büyük hizmetlerin altına imza atacağını söyledi.

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok alanda sanayinin ihtiyacı olan eğitimlerin daha modern bir şekilde verilmesi gerektiğini belirten Başkan Demir; “Son yıllarda üniversiteler arasında adeta eğitim konusnda çok güzel bir rekabet otamı var. Buna Şanlıurfa’mızın geçmiş tarihinin birçok noktasına şahitlik etmiş olan Harran Üniversiteside dahil.

Fakat üniversitemizin en büyük farkı, bölgede özellikle üretime dair vermiş olduğu eğitimlerdir. Şanlıurfa özellikle terımsal alanda üretimin en fazla olduğu illerin başında galiyor. Muhteşem bir zirai alana sahip olan Şanlıurfa’da Üniversitemiz de eğitim standartlarını tarım politikalarına göre belirliyor.

Modern tarım ve üretimin nasıl yapılması gerektiği konusunda eğitim vermeye başlayan üniversitemizin ilerleyen yıllarda ülke tarımı ve buna bağlı üretimin nasıl yapılması gerektiği konusunda tüm dünyaya örnek bir eğitim sistemi ile adından söz ettireceğine eminiz. Bizlerde sivil toplum kuruluşları olark bu gelişmelere desteğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Harran Üniversitesinin tarım ve üretim başta olmak üzere her türlü projeye destek olduklarını belirten Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik, özellikle dijitalleşmeye başlayan dünyada eğitim politikalarınında kendini yenilediğinin altını çizdi.

Rektör Çelik, sanayideki gelişmelerinde projelerden geçtiğine dikkat çekerek şöyle konuştu; “Harran Üniversitemiz eğitim sistemini yenilenen dünya düzenine göre geliştirmeye başladı. Birçok projenin eğitim altı yapısını oluşturmanın yanı sıra üretim noktasında da destekliyoruz.

Bizler üniversite olarak projesi ile gelen ve gerçekten fayda sağlayacağına inandığımız her türlü projeye destek vermeye hazırız. Şanlıurfa sanayisi ve özellikle ziraatinin gelişmesi için Harran Üniversitemiz açık ve hazır. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının bu gelişmelere ön ayak olması bizleri daha çok sevindiriyor.

ASKON Anadolu Aslanları  İşadamları Derneği Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin bizleri ziyaret etmeleri ve önemli konular hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaşmaları üniversite yönetimi olarak bizleri memnun etti. Ziyaretlerimiz artık birdefaya mahsus değil, Şanlıurfa başta olmak üzere tüm ülkenin menfaatleri doğrultusunda sıklıkla gerçekleşmesi kanaatindeyiz.” şeklinde konuştu.