SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-03-2021 18:54   Güncelleme : 18-03-2021 18:54

Urfa'daki ASM'lere 1 Nisan Denetimi

Şanlıurfa'da hizmet veren üçyüzü aşkın aile sağlık merkezi 1 Nisan'dan itibaren denetimden geçirilecek. 10 gün içinde eksiklerini gidermeyen ASM'ler hakkında idari işlem tesis edilecek.

Urfa'daki ASM'lere 1 Nisan Denetimi

Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğü Aile Sağlık Merkezlerini denetime çıkıyor.

25.01.2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin denetim başlıklı 33. Maddesine istinaden Aile Sağlığı Merkezlerinin Ve Aile Hekimliği Birimlerinin 2021 yılı 1. Dönem İzleme Değerlendirmeleri 01.04.2021 tarihinde başlayacak olup ASM ve AHB’lere ait denetim tarihleri sağlık müdürlüğü web sitesinde yayınlanacak.            

Denetimler Halk Sağlığı Başkanlığımız tarafınca usulüne uygun şekilde gerçekleştirilecek.            

Planda belirtilen tarihlerde denetim yapıldıktan en az “10 gün” sonra kontrol denetimi yapılacak olup bu sürede eksikliklerini gidermeyen ASM ve AHB’ye yönetmeliğe uygun şekilde işlem tahsis edilecek.             İlanda belirtilen ilgili tarihte tüm personelimizin görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezlerinde bulunmaları gerekmekte. İlgili tarihte gezici sağlık hizmeti olan hekimlerin ve aile sağlığı çalışanın gezici sağlık hizmetlerine gitmeyip gerekli hizmet planı değişikliklerini hizmeti aksatmayacak şekilde bölgelerindeki İlçe Sağlık Müdürlüklerine önceden bildirmeleri gerekmekte. Denetim tarihinde çok mühim haller dışında yıllık izin kullanmaması istendi.

Denetimler Nisan ayının ilkk günüyle birlikte başlayacak.