GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 14:41   Güncelleme : 19-03-2021 22:37

Şanlıurfa’da Dev Fuhuş Operasyonu: 48 Gözaltı

Şanlıurfa’da çok sayıda fuhuşa sürüklenen kadın ile bunlara gözcülük eden erkek şahıslar operasyonla gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da Dev Fuhuş Operasyonu: 48 Gözaltı

KADIN VE ERKEK ŞÜHELİLER GÖZALTINDA

Şanlıurfa’da 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından organize şekilde fuhuş yaptıran şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildi.27 adrese eş zamanlı yapılan baskınlarda aralarında gözcü erkeklerin de bulunduğu toplam 48 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından 2 ay önce başlatılan çalışmada Şanlıurfa’da organize bir şekilde fuhuş yaptıran kişilerin varlığı tespit edildi.

KADINLARI FUHUŞA SÜRÜKLEMİŞLER

Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan izin ve talimatlar doğrultusunda teknik ve fiziki takip başlatıldı. Polis ekipleri yaptıkları telefon dinleme ve fiziki takip sonucu şahısların elamanlarını ve çalışma yöntemlerini ortaya çıkardı.

Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, Şanlıurfa’da çeşitli evlere yerleştirilen şüphelilerin burada fuhuşa sürüklendiğini tespit etti.

27 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI

Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri gerekli delillerin toplanmasının ardından 15 Mart 2021 tarihinde operasyon için düğmeye bastı. 3 ayrı ilçede 27 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda şebekenin yönetici kadrosunda bulunan  toplam 7 şüpheli ile çok sayıda kadın ve onlara gözcülük yapan erkek yakalandı.

MAHKEME SÜRÜYOR

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından  yargılanmalarına devam ediliyor.