GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2021 16:16   Güncelleme : 23-03-2021 16:32

Yağmur Urfa Çiftçisini Sevince Boğdu

Şanlıurfa'da sabah saatlerinden itibaren yağan yağmurlar çiftçinin yüzünü güldürdü.

Yağmur Urfa Çiftçisini Sevince Boğdu

Şanlıurfa’da etkili olan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürdü. Meteoroloji verilerine göre yağışlar birkaç gün daha sürecek.

Uzun bir kuraklığın ardından Şanlıurfa genelinde etkili olan yağışlar tarım alanlarının nemlendirirken, yağışların devam etmesi üreticinin yüzünü güldürdü.

Şanlıurfalı Çiftçi Mustafa Arıkan, son bir haftada yağan yağmurun toprağı beslediği gibi hububat başta olmak üzere tüm bitkiler için gübreden daha değerli olan yağışların devam etmesini dilediğini söyledi. Yağışların devam etmesiyle sulu tarımında sıkıntı yaşanmayacağını dile getiren Arıkan, “Değerli çiftçi kardeşlerim 2021 yılı ilimizde kuraklık olarak geçiyordu ama bu son günlerde yağan yağışların ilimize çiftçimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah beklenen ve istenen yağışlar yağacaktır. Şuanda ekinler için bahçeler için yağan yağış yeterli miktardadır. Bunların da yağmura bağlı oldukları için inşallah bu yağmurlar devam eder ve korkmuş olduğumuz bu kuraklık ilimizde ülkemizde yaşanmamasını Allah'tan diliyorum. Şuan yağan yağmur çiftçilerimizi memnun etmiştir. Bizi de memnun etmiştir. İnşallah bu yağmurlar devam eder. Şuanda çok memnunuz bu yağmurlardan inşallah arkası gelir” dedi.

Yağışların Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü sürmesi bekleniyor.

 

24 Mart, Çarşamba25 Mart, Perşembe26 Mart, Cuma27 Mart, Cumartesi28 Mart, Pazar