GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 14:51   Güncelleme : 26-03-2021 14:51

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı Hizmete Girdi

Bazı inceleme, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı tamamlanarak hizmete açılan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağının açılış törenine katıldı.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı Hizmete Girdi

 

Burada bir konuşma yapan Bakan Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Türkiye’de yeni yatırımlara uygun ortamın sağlanması, turizm ve ihracatın gelişmesi, istihdamın artırılması hususunda çok önemli bir sorumluluk taşıdıklarını belirtti.

Hemen her gün ülkenin bir tarafında tamamlanan ve başlayan yatırımlar nedeniyle halkla bir araya geldiklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, bugün de Şanlıurfa Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağının halkın hizmetine sunulmasına şahit olduklarını söyledi.

Diyarbakır Karayolu ve Kuzeybatı çevre yollarının kesişme noktasında yer alan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağının günlük ortalama 20 bin aracın geçiş yaptığı bir güzergâh olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, bu kavşağın açılmasıyla birlikte şehir içi ve transit trafiğin birbirinden ayrıldığını, konforlu ve kesintisiz ulaşım sağlandığını ifade etti.