GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 18:25   Güncelleme : 27-03-2021 18:50

Urfa'da Tarihi Projeye İmza Atan Adam: Emin Yetim

Şanlıurfa'da önümüzdeki 50 yıla hitap edecek çevik kuvvet köprülü kavşağı yapım işini başarıyla bitiren İş Adamı Emin Yetim'e tebrik mesajları yağıyor.

Urfa'da Tarihi Projeye İmza Atan Adam: Emin Yetim

Şanlıurfa'nın şehiriçi ve çevreyolu trafik sorununu önemli ölçüde rahatlatan "Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı" resmi açılışı gerçekleştirildi.

Farklı seviyeli köprülü kavşak olma özelliğini taşıyan yapı uzun yıllar Şanlıurfa'ya hizmet verecek. Ödenek yetersizliği nedeniyle yapım süresi uzayan proje beklendiğine değdi. Proje kompleks yapısıyla göz dolduruyor.

Artık Diyarbakır-Karaköprü istikametinde araçlar beklemeden geçiş yapabiliyor. Aynı zamanda Mardin'den gelip Gaziantep'e gitmek isteyen araçlar da çok kısa süre içerisinde yollarına transit devam edebilecek.

Kuzeybatı Çevreyolunda çalışmaların tamamlanmasıyla proje daha da aktif şekilde kullanılabilecek. Ayrıca Devteşti, Süleymaniye, Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı ile Esentepe ve Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne de ulaşım rahatlığı sağlanıyor.

İmkanlar ölçüsünde standart üstü bir projeye imza attığı için Yetimoğlu Group Genel Başkanı Tayyar Yetim ve Emin Yetim'e tebrik mesajları yağıyor.

Mesajlarda, "Şanlıurfaspor'u mutlak bir 3'üncü lig düşüşünden kurtaran yüce kalpli adam Emin Yetim, Karaköprü Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı Projesi'ni de bitirerek bir kez daha gönüllere taht kurdu" denildi.

Sosyal medyada İş Adamı Emin Yetim, "Şanlıurfa'da Tarihi Projeye İmza Atan Adam" olarak lanse ediliyor.