ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 30-03-2021 10:45   Güncelleme : 30-03-2021 10:45

Emniyetten Uyuşturucu Satıcılarına Büyük Darbe

Son zamanlarda özellikle şanlıurfa ulucami bahçesini adeta kendilerine mesken edinen uyuşturucu satıcıları ve madde bağımlılarına Şanlıurfa Emniyeti göz açtırmıyor.

Emniyetten Uyuşturucu Satıcılarına Büyük Darbe

Bir süredir Ulu Cami ve çevresinde madde bağımlılarını ve bu kişilere uyuşturucu madde temin ettikleri belirlenen kişilere yönelik gerçekleştirilen takip sonucunda operasyon düzenleyen Şanlıurfa Emniyetine bağlı ekipler çok sayıda uyuşturucu satıcısı ve buna bağlı bulunan çeşitli suçlara karışmış aranan kişilere ve uyuşturucu satıcılarına adeta darbe vurdu.

Şanlıurfa'da bir süre önce basında çıkan haberler üzerine bölgede emniyet ekipleri tarafından inceleme ve gözetleme faaliyeti başlatıldı. Polisler ekipleri yapılan inceleme ve gözetlemelerin ardından şüpheli durum ve şahısları tek tek belirledi. Operasyon için hazırlıklar yapıldı. Şanlıurfa Emniyeti Gece saatlerinde operasyon için düğmeye bastı ve bölgede geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirdi.

Vatandaşlar Operasyondan Memnun

Şanlıurfa Emniyeti tarafından bölgede gerçekleştirilen operasyonun ardından çevrede yaşayan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek; “Tarihi geçmiş yıllara dayanan ve özellikle bu güne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ulu Cami bahçesine ve bu bahçede yatan birçoğu şehit olanlara büyük bir saygısızlığın adeta önüne geçildi.

Bu alan neredeyse madde bağımlılarının ve satıcılarının vazgeçilmez bir mekanı haline gelmişti. Her gece bu alanda hareketlilik ve kim oldukları belli olmayan kişilerle dolup taşan bir mekan haline gelen Ulu Cami bahçesinde Şanlıurfa Emniyeti tarafından gerçekleştirilen operasyon sayesinde bizlerde bölge halkı olarak büyük bir nefes aldık.

İbadetlerimizi bile yapamaz hale gelmiştik ve çocuklarımızı bile rahatlıkla sokağa çıkartamaz haldeydik. Fakat gerçekleştirilen operasyon bölgede büyük bir rahatlamaya neden oldu. Asıl önemli olan bu alanda denetimlerin devam etmesi olacaktır. Şanlıurfa Emniyetine bölge halkı olarak çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.  

Ulu camii bitişiğinde metruk eve düzenlenen operasyonda çok sayıda şüpheli kişi gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca yasaklı maddeler de ele geçirildi. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü Motorize ekipleri tarafından yürütülen operasyonda gözaltına alınan şahıslar sağlık kontrolleri sonrası ifadeye alınacak. Tahkikat devam ediyor.