GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2021 17:16   Güncelleme : 02-04-2021 17:16

Urfa'da Camiler Ramazan Ayına Hazırlanıyor

Şanlıurfa'da Ramazan ayı öncesi camilerde temizlik ve bakım çalışmaları başlatıldı.

Urfa'da Camiler Ramazan Ayına Hazırlanıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Karaköprü'de Ramazan ayı öncesi her yıl olduğu gibi ilçedeki camilerde temizlik çalışması yaparak ibadethaneleri 11 ayın sultanı Ramazan'a hazır hale getiriyor.
Belediye, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan’da vatandaşların ibadetlerini temiz bir ortamda yapabilmesi için ibadethane temizleme çalışması gerçekleştiriyor. Merkez ve kırsaldaki tüm camiler Ramazan ayı öncesi temizlenerek 11 ayın sultanına hazırlanıyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ibadethane temizleme aracı ile ilçedeki camilerde halı yıkama çalışması yaparken, cami bahçesi, şadırvan ve tuvaletlerde yıkama ile dezenfekte işlemi gerçekleştirdi. Pandemi nedeniyle dezenfekte edilen camilerde vatandaşların tertemiz bir ortamda ibadet etmeleri sağlanırken, imamlar ve cami görevlileri çalışmalardan dolayı temizlik işleri ekiplerine teşekkür etti.
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından merkez ve kırsal mahallelerdeki camilerde yaptığı temizlik çalışmaları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılanıyor.