ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 05-04-2021 10:50   Güncelleme : 05-04-2021 10:50

Urfa Kebabı Dünya Mutfağıyla İstanbul’da Buluştu

Şanlıurfalı girişimciler Ali Akçiçek ve Osman Akçiçek, İstanbul Esenyurtta faaliyete geçirdikleri Meyman Cafe Restoran’da Urfa kebabını ve dünya mutfağından seçili menüler ile İstanbul’lu vatandaşların damak zevkine hitap edecek.

Urfa Kebabı Dünya Mutfağıyla İstanbul’da Buluştu

İstanbul’lular bu lezzetin tiryakisi olacak. Şanlıurfalı girişimciler Ali Akçiçek ve Osman Akçiçek, İstanbul Esenyurtta faaliyete geçirdikleri Meyman Cafe Restoran’da Urfa kebabını ve dünya mutfağından seçili menüler ile İstanbul’lu vatandaşların damak zevkine hitap edecek.

Restoranın açılışına Ekonomist Çiftçi Fatih Bucak, Şanlıurfalı Sanatçı Zekeriya Ünlü küçük İbo lakabı ile tanınan Şanlıurfalı türkücü İbrahim Küçük Sedat Şahin'in oğlu Serkan Şahin, Yılmaz Bucak, Mardinli İş İnsanı Gökhan Abika, Mehmet Akyıldız, Ali Maytalman Av. Deniz Koreli, Hakkı Tekin, Ömer Kara, Mehmet Karataş, Mert Özgen, Lütfü Turan, Osman Geyik, Hakan Özer’in yanı sıra, Siverek ilçesinin tanınmış simalarından Av. Mehmet Gençal Merhum İşadamı Mithat Olgun’un oğlu Adil Olgun  İyi Parti İstanbul İl Teşkilatı Üyesi Nazmiye İlgin Gazeteci Dursun Buğra işadamı Serkan Şahin ve yine Siverek ilçesinin sevilen simalarından Hacı Seydo gibi Türkiye ve Şanlıurfa’nın birbirinden renkli ve tanınmış simaları yer aldı.

Esenyurt İnnova 2 Sitaleri havuz başında Meyman Cafe Restoran’ın açılışını Ekonomist Çiftçi Fatih Bucak, Şanlıurfalı Sanatçı Zekeriya Ünlüve işletme sahibi Ali Akçiçek birlikte gerçekleştirdi. Şanlıurfa kebabının yanı sıra dünya mutfağından örneklerin yer alacağı restoran’ın aynı zamanda pandemi sürecinde birçok mekanın kapanmasıyla sonuçlanmasına karşı adeta istihdam konusunda pandemiye meydan okuduklarını dile getiren İşletmeci Ali Akçiçek, herkesin zor zamanlarda elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizdi.

Akçiçek, Şanlıurfa kebabını İstanbul’lu vatandaşların dAmağında tiryakilik oluşturacağına vurgu yaparak; “Restoranımızı açmamızdaki asıl hedefimizin ilk etapta zor zamanlardan geçen ülkemizde kanayan istihdam yarasına azda olsa ilaç olmak. Bununla birlikte Şanlıurfa kebabının ülke genelinde hak ettiği damak zevkini yine İstanbul’lu vatandaşlara sunmak.

İşletmemiz İstanbul’un en güzel mekanlarından birisi olan Esenyurt’ta bulunmakta. Restoranımız aynı zamanda cafe hizmeti ile vatandaşlarımıza hizmet vermekte. Açılışımıza katılan ve mesajlarıyla yanımızda olan tüm dostlarımız teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.