KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-04-2021 12:49   Güncelleme : 07-04-2021 13:11

Urfalı Ünlü İsim TGRT EU’nun Konuğu Olacak

Şanlıurfalı işadamı  Murat Uygur, Delikanlı Sadi'yi aratmayan hayat hikayesiyle TGRT EU kanalının program konuğu olacak

Urfalı Ünlü İsim TGRT EU’nun Konuğu Olacak

Her hafta ünlü isimleri konuk alan Ünlülerle Hayata Dair programı bu hafta Şanlıurfalı sinema ve işadamını ağırlayacak. Zor şartlar altında İstanbul’da yaşam mücadelesi veren ve mesleğinde yükselen Murat Uygur yaşam hikayesini anlatıyor.

“DELİKANLI SADİ”NİN HAYAT BULMUŞ HALİ
Yaşam Hikayesiyle TV8’de yayınlanan Kırmızı Oda programındaki Delikanlı Sadi karakterini andıran Murat Uygur gerçeğini aratmıyor. Murat Uygur’un hayatı adeta Delikanlı Sadi’nin yaşayan örneğini andırıyor.  
HAYALLERİNİN ŞEHRİ İSTANBUL’A GELDİ
Murat Uygur 1979 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Henüz iki yaşındayken bir Cuma akşamı annesini diğer Cuma akşamı ise babasını kaybetti. Hem yetim hem de öksüz kaldı. 8 kardeş onun eline baktı. 2003 yılında İstanbul’a gelmek zorunda kaldı. Onun için İstanbul sefaletten kurtulmak için hayallerinin şehriydi. Sokaklarda büyüdü, yazın araba kasaları, kışın sinema salonlarında yattı. Anlatılması zor dönemler yaşadı. Kendinden vazgeçmişti tek amacı ailesinden geri kalanlara iyi bir hayat sunabilmekti.


EĞİTİMDEN VAZGEÇMEDİ
Tüm olumsuzluklara rağmen eğitimden asla kopmadı. Sokakta çalışıp kazandığı parayla lise eğitimini tamamladı. Radyo-Televizyon-Sinema bölümünü açık öğretim fakültesinde okuyarak üniversite mezunu oldu. 

ÇALIŞARAK BİR YERLERE GELDİK
Programın bir kesitinde ünlü yönetmen Murat Uygur, “Türkiye’de İstanbul’da yaşamak çok zor. Metropol bir şehirde küçücük bir yaşta. 13 yaşında gurbete gelmişsin. Evin yok barkın yok. Zamanla çalışarak çabalayarak bir yerlere geldik” diyor.

TGRT EU’DA YAYINLANACAK
Delikanlı Sadi karakterini aratmayan gerçek yaşam hikayesi bu hafta yayınlanacak.
Sunuculuğunu Seda Akgül’ün yaptığı Ünlülerle Hayata Dair programı hafta içi her gün TGRT EU kanalında saat 10.10'da. Tekrarı ise 12.10 saatlerinde ekrana geliyor.

İBRAHİM UYGUR- URFADABUGUN-ÖZEL HABER