GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2021 18:46   Güncelleme : 10-04-2021 18:57

Urfa Emniyeti’nden Başarılı Hırsızlık Operasyonu

Urfadabugun.com haber sitesinde yaşanan hırsızlık olayı Urfa Emniyeti Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından aydınlatıldı. Hırsızlık şüphelileri gözaltına alındı.

Urfa Emniyeti’nden Başarılı Hırsızlık Operasyonu

URFA EMNİYETİ OLAYI ÇÖZDÜ

Şanlıurfa’da yayın yapan urfadabugun.com haber sitesi geçen hafta hırsızlar tarafından soyuldu. 24 farklı noktada 200 saat güvenlik kamerası görüntüleri  izleyen Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, hırsızları çaldıkları eşyaların bir kısmı ile birlikte kıskıvrak yakaladı.

 

2 NİSAN 2021’DE SOYULDU

Şanlıurfa’da urfadabugun.com haber sitesinin bürosuna 2 Nisan gece saatlerinde giren hırsızlar, kamera, bilgisayar ve televizyon çalıp kayıplara karıştı .

Edinilen bilgiye göre olay, geçtiğimiz hafta Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Cami Kebir Mahallesinde yaşandı.

BASININ EMEKÇİLERİNİN KAMERA VE BİLGİSAYARINI ÇALDILAR

Sabah işyerini açmaya giden yerel sitenin çalışanları, içerideki malzemelerin yerinde olmadığını fark ederek polise haber verdi. Olay yerine giden polis ekipleri, yaptıkları incelemede pencereden girilen haber merkezindeki kamera, dizüstü bilgisayar ve televizyonun çalındığını belirledi.

İBRAHİM UYGUR: “BU SAYGISIZLIK TÜM BASINA YAPILMIŞTIR”

İşyeri ve haber sitesinin sahibi İbrahim Uygur, hırsızlık olayına karışanları kınadığını ve emniyet mensuplarının gayretli incelemeleri ile hırsızların yakalanacağına inandığını ifade ederek, “Bu saygısızlığı Şanlıurfa'da görev yapan tüm ulusal ve yerel medya organlarına yapmış sayıyorum. Onlarla mahkeme önünde hesaplaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

URFA POLİSİ 200 SAAT GÖRÜNTÜ İNCELEDİ

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri işyeri çevresindeki farklı 24 güvenlik kamerasını mercek altına aldı. Ekipler basına yapılan bu çirkin olayı aydınlatmak amacıyla 200 saat boyunca güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.  Hummalı çalışmanın ardından Urfa polisi hırsızları nokta operasyonuyla saklandıkları evde kıskıvrak yakaladı. Hırsızlar tarafından çalınan Led ekran televizyon ele geçirildi. Hırsızlık şüphelisi iki kişi de gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar sağlık kontrollerinin ardından polis merkezinde ifadeye götürüldü.

URFA ERKANI OLAYA DUYARSIZ KALMADI

Öte yandan, Urfadabugun.com haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Uygur, “Şanlıurfa Valimiz Sayın Abdullah Erin’e, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürümüz Sayın Selçuk Doğuş’a ve onların şahsında tüm polis teşkilatı ekibimize bizleri yalnız bırakmadıkları için basın camiası adına teşekkür ediyorum. Bu hareket basın emekçilerine yapılmış bir saldırıydı. Emniyet Müdürlüğü’nün Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri olayı kısa sürede aydınlattılar. Şüpheliler adalet önünde hesap verecek. Polisimizden Allah razı olsun” dedi.

 

YAYIN YÖNETMENİ UYGUR: “POLİS TEŞKİLATI KURULUŞU VE URFA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN”

Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Uygur, “Bu vesileyle  10 Nisan Türk Polis Teşkilatımızın 176’ıncı Kuruluşu yıldönümü ve 11 Nisan Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nu en içten dileklerimle kutluyorum. Allah devletimize, milletimize ve polisimize zeval vermesin. Türk Polisimizin başarıları daim olsun” diye sözlerini tamamladı.

KALAN EŞYALAR İÇİN OPERASYON SÜRÜYOR

Bu arada, hırsızların çaldıkları ve ele geçirilen LCD televizyon tutanakla basın ofisi çalışanlarına teslim edildi. Diğer eşyaların ele geçirilmesi çalışmaları sürüyor.