EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-04-2021 20:45   Güncelleme : 12-04-2021 20:58

Karaköprülüler Bu Yola Üst Geçit İstiyor

Şanlıurfa'da öğrenci velileri Karaköprü İlçesi'ne bağlı Doğukent Mahallesi İMKB ilkokulu bölgesine üst geçit yapılmasını istiyor.

Karaköprülüler Bu Yola Üst Geçit İstiyor

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Doğukent Mahallesinde öğrenci ve velileri üst geçit yapılmasını istiyor. Mahallede yer alan Mimar Sinan Bulvarı üzerinde iş ve okul saatleri esnasında yoğun trafik oluşuyor. Veliler, öğrencilerini yolun karşısına geçirmekte büyük sıkıntı yaşıyor. Yokuş aşağı hızla inen araçlar yayalara geçiş hakkı tanımıyor. Neredeyse tüm öğrenciler ancak velileriyle okula gidip girebiliyor. 

2 öğrencisi bulunduğunu belirten inşaat mühendisi Ahmet Aslan," 3 yıldır bu çocukları okula ben götürüp getiriyorum. Bu trafikte çocuklarımı mümkün değil tek başına okula gönderemem. Araçlar kontrolsüz şekilde baş aşağı hızla akıp gidiyor. Buraya alt veya üst geçit yapılması şart. Aksi takdirde çocuklar tek başlarına okula gidip gelemiyor. Burada büyük bir kalabalık oluşuyor. Özellikle okul dağılış saatlerinde öğrenciler ve veliler büyük mağduriyet yaşıyor" dedi.

Torununu okula götürüp getiren 58 yaşındaki Zahide Kırmızı ise," Sayın yetkililerimize sesleniyorum, "Buraya en azından trafik ışıkları konulabilir. Ben bu yaşlı halimle karşıya zar zor geçebiliyorum. Torunlarımı da yanıma alıp onları okula götürüp getiriyorum. Her gün bu yolda büyük sıkıntılar yaşıyorum. Buraya trafik ışığı, alt veya üst geçit konulması gerekiyor. İnşallah bir an önce yapılır" diye konuştu.

Doğukent Mahallesi, Mimar Sinan Bulvarı Karaköprü İMKB İlkokulu civarında vatandaşın üst geçit talebi devam ediyor.