YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-04-2021 20:20   Güncelleme : 15-04-2021 20:20

İhtiyaç Sahiplerine Sıcak Yemek Dağıtımı Sürüyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortaklığı ile yürütülen evlere sıcak iftar yemeği götürme hizmeti bu ramazanda da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.

İhtiyaç Sahiplerine Sıcak Yemek Dağıtımı Sürüyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan ile aşevini ziyaret eden yetkililer yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgiler alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için hazırlanan yemekleri inceledi.
Her gün binden fazla kişiye sıcak iftar yemeği ulaştırdıklarını ifade eden Yetkililer, "Rahmet ve bereket iklimi olan ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Pandemi şartları gereğince bu sene de iftar çadırı kuramadık. Ama geçtiğimiz yıl olduğu gibi,  Valiliğimiz ve Belediyemiz işbirliği içerisinde hemşehrilerimize iftar saatinde sıcak yemek ulaştırıyoruz. Burada, aşevinde yemekler öğle saatlerinden itibaren yapılmaya başlanıyor ve özel ambalajlarda ısısı muhafaza edilerek iftar öncesi 1000’in üzerinde hemşehrimize ulaştırılıyor” dedi.
İhtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırma hizmetinin hayırseverler tarafından yapılan yardımlarla yürütüldüğünü belirten yetkililer, “Bugüne kadar yardım yapan epeyce bir hayırseverimiz var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonrada bu hizmetin devamı için yardımsever hemşehrilerimizin katkılarını bekliyoruz. Bunun dışında da yardım yapmak isteyenler, gıda paketi dağıtmak isteyenler yine aynı çerçevede bizlere ulaşarak bu yardımları yapabilirler" diye konuştu.