GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 14:10   Güncelleme : 19-04-2021 14:10

ŞUSKİ Neden Sessiz

Süleymaniye mahallesinde Pazar günü yaşanan su saati hırsızlığı ve bu süreçte yaşananlar konusunda ŞUSKİ’nin sessizliği akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

ŞUSKİ Neden Sessiz

Şanlıurfa genelinde son aylarda yaşanan su saati hırsızlığı ve hırsızların çaldıkları saatleri nereye ve ne şekilde sattıkları konusunda bir açıklama bekleyen vatandaşlar ŞUSKİ’nin bu konudaki sessizliğini koruması vatandaşların kafalarında soru işaretleri oluşmasına neden oldu.

Kimler tarafından çalındığı henüz belirlenemeyen saatlerin ardından belediyede yeniden saat almak ve evlerine götürmek isteyen abonelerin bu süreçte izledikleri yolun adeta yeni abone çıkarma işlemi kadar uzun sürmesi vatandaşların tepkisine neden odu.

Saatlerinin çalınmasını hayretle karşıladıklarını söyleyen mağdur vatandaşlar, yeni saat konusundaki işlemlerin çok sayıda teferruat içerdiğini ve Ramazan ayı içerisinde bu sürecin yorucu olduğuna dikkat çekerek, işlemlerin kısa sürede tamamlanmasını ve ŞUSKİ’nin yeni saatleri bir an önce hanelerine takması gerektiğinin altını çizdiler.

Saatleri kim yada kimler tarafından çalındığının şu ana kadar çözülmediğine dikkat çeken mağdur vatandaşlar; “Su saatlerimizi kim yada kimler çaldı henüz bilmiyoruz. Mübarek Ramazan ayında insanların mağdur edilmesi Yüce Allah katında da pek hoş karşılanmayacağı kesin.

Bu konuda özellikle ŞUSKİ’nin sessizliğini koruması ve olaylara ilişkin bir açıklama yapmaması ise bizlerin kafasında oluşan ayrı bir soru işareti. Bu gün bizim su saatimiz yarım bir başkasının su saati çalınacak. Bu duruma bir dur demenin zamanı geldi. Özellikle ŞUSKİ’nin bu konuya ilişkin takip ettikleri ve vatandaşların yapması gerekenler hususunda bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Birde buna ek olarak yeni su saatlerinin çıkarılmasında uygulanan prosedüründe kısaltılarak daha rahat bir şekilde uygulanmasını ve bu mübarek Ramazan ayında mağduriyet yaşayan vatandaşların bir an önce su saatlerinin takılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.