SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-04-2021 14:43   Güncelleme : 21-04-2021 14:43

Urfa'da Ramazan'da Covid-19 Aşılaması Devam Ediyor. /İZLE

Şanlıurfa'da Ramazan ayı süresince kovid19 aşılama süreci devam edeceği bildirildi.

Urfa'da Ramazan'da Covid-19 Aşılaması Devam Ediyor. /İZLE

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü kent genelinde aşılama çalışmalarını sürdüyor. Randevu alanlar covid19 aşılarını yaptırabilecek.

Yapılan açıklamada şunlar belirtildi: "İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Hastanelerimizde ramazan boyunca iftardan sonra gece saat 24.00’a kadar aşı randevusu gelen vatandaşlarımız, E-nabız, MHRS ve ALO182 üzerinden randevu oluşturarak Covid-19 aşılarını yaptırabileceklerdir.
İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. M Emre ERKUŞ konu ile ilgili yaptığı açıklamada;
Ramazan ayının gelmesiyle beraber gündüz biraz daha azalan aşılamalarımız iftardan sonra Covid-19 Aşılama merkezlerimizde, Hastanelerimizde yapılmaya devam etmektedir. Vatandaşlarımızın MHRS, e-Nabız ve Alo 182 üzerinden randevularını oluşturarak hangi aşı dozu ile aşılarını yaptırmak istiyorlarsa, randevularını alarak aşılama birimlerinde gece saat 24.00 ‘a kadar aşılarını yaptırabilirler. Şuana kadar Şanlıurfa’da yaklaşık (158 bin) civarında aşı yapılmış bulunmakta. Hastanelere yatanların, Yoğun Bakıma yatanların ve vefat edenlerin yaş gruplarında aşı olanların daha az olduğunu, artık aşılanmayan grupların ve gençlerin biraz daha hastanelere yattığını görüyoruz. Buda aşılamanın faydasını gösteriyor. Şanlıurfa olarak, toplum olarak birlikte mücadele ederek aşı için el ele vererek bu toplumsal süreci pandemiyi hep birlikte atlatalım. Sizde aşı sıranız geldiği zaman randevunuzu alarak aşınızı hemen yaptırın ve toplumun sağlığına katkıda bulunalım. Tüm vatandaşlarımıza Hayırlı Ramazanlar diliyorum dedi.