SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-04-2021 15:02   Güncelleme : 23-04-2021 15:09

Urfa Viranşehir'de Bir Garip İlaçlama: Kaldırımı Koronaya Karşı İlaçladılar!

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında 4 ana caddede dezenfekte çalışması yapıldı. Kaldırım parke taşları, asfalt ve yol güzergahı koronaya karşı ilaçlanarak koruma altına alındı.

Urfa Viranşehir'de Bir Garip İlaçlama: Kaldırımı Koronaya Karşı İlaçladılar!

Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek, korona virüs salgınına karşı sabah erken saatlerde mesaiye başlayarak, Eski Urfa, Eski Derik, Karacadağ ve Ceylanpınar caddeleri ile Yenişehir Mahallesinde ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması başlattı.


Yapılan çalışmalarda vatandaşların yoğun olarak kullandığı 4 ana cadde ve Yenişehir mahallesi dezenfekte edilirken aynı zamanda otobüs durakları, çöp konteynerleri de ilaçlanarak dezenfekte edildi.
Yetkililer, temizliğin önemine vurgu yaparak, “İlçemizde rutin temizlik çalışmaları zaten devam ediyordu. Ancak bu günlerde daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Sürekli sokakları yıkıyoruz. Caddeler ve mahalleler dezenfekte ediliyor. Korona virüs salgınına karşı çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz” diye konuştu.

Taş toprağın ilaçlanmasının bilimsel açıdan yarar getirip getirmediği ise henüz bilinmiyor.