GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 15:49   Güncelleme : 26-04-2021 15:57

Şanlıurfa'da geçim sıkıntısından ailece intihar etmek istediler

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde geçim sıkıntısı çektiğini belirten vatandaş yanına çocuklarını da alarak bir inşaattan aşağı atlayarak intihar etmek istedi. Aileyi polis ikna ederek aşağı indirdi.

Şanlıurfa'da geçim sıkıntısından ailece intihar etmek istediler

Olay Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı merkez Mahallesi'nde yaşandı.

İddiaya göre uzun süredir geçim sıkıntısı çeken A.A isimli şahıs bunalıma girdi. Sabah saatlerinde çocuklarının oyuncak ve kahvaltı yapmak için ekmek istemesi üzerine parasızlıktan bunalıma giren vatandaş yanına çocuklarını da alarak bir inşaatın tepesine çıktı. Çocuklarını son kez öpen baba onlara sarılarak aşağıya atlayacaklarını ve tüm sorunlarından kurtulacaklarını söyledi. Çocuklar ne olduğunu anlamadan babalarının sözünü dinlemeye başladı. Durumu çevreden görenlerin haber vermesiyle olay yerine İtfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri şahsı aşağı inmeye ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ekipleri ise branda açarak olası intiharı önlemeye çalıştı. Sağlık ekipleri ise olası duruma karşın hazır bekletildi.

Polisin uzun süre devam eden ikna çabaları sonuç verdi. 43 yaşındaki A.A ve çocukları iş bulma sözü ile aşağı inmeye ikna edildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şahıslar daha sonra yetkililerle görüştürüldü.

Tahkikat devam ediyor.