EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-04-2021 12:32   Güncelleme : 28-04-2021 12:32

Urfa'daki Fırınlarda Gramaj Denetimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında tüketimi artan gıdalara yönelik üretim ve satış yapan iş yerlerine denetimlerini sıklaştırdı.

Urfa'daki Fırınlarda Gramaj Denetimi

Vatandaşların sağlıklı ve temiz gıdaya ulaşması için yıl boyunca gıda denetimlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla da fırınlarda hijyen, ruhsat ve gramaj denetimini artırdı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede hizmet veren ekmek ile simit fırınları, pasta, börek ve dondurma atölyelerini kontrol etti. Denetimlerde gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanların ve iş yerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolü de yapıldı.

Vatandaş Durumdan Memnun: “Denetimler sağlık için” Diyor

Denetimmlerden memnun kaldıklarını belirten vatandaşlar, vatandaşların gıda ürünlerini daha sağlıklı tüketmeleri için yıl boyunca sürdürdürülen denetimlerin Ramazan ayında sıklaştığını kaydetti.Ramazan ayı boyunca fırın, pasta ve tatlı imalathaneleri, şarküteri ve marketlere yönelik kontroller devam edecek. Denetimlerde, öncelikle insan sağlığını tehdit eden unsurlara dikkat ediliyor. Hijyen, gramaj ve personel temizliği gibi kurallara uymayan fırınlara gerekli işlemler yapılıyor” dedi.