GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:45   Güncelleme : 30-04-2021 14:45

Kızılay Yıkıldı Ancak Asıl Tehlike Arkada Kaldı

Şanlıurfa'da meydan yapımı için Kızılay İşhanı ve ŞUTSO eski binası yıkıldı. Ancak bazı esnaf ve vatandaşlar gerçek tehlikenin Kapaklı Pasajı binasında olduğunu ileri sürüyor. Vatandaşa göre Kapaklı Pasajı binası bir an önce yıkılmalı.

Kızılay Yıkıldı Ancak Asıl Tehlike Arkada Kaldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yıllardır konuşulan Kızılay Meydanı için harekete geçti. 30 yıldır konuşulan projeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ekibi gerçekleştirme yolunca ciddi adımlar attı. Önce Kızılay İş Hanı yıkımı gerçekleştirildi. Ardından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) binası gerekli anlaşmalar sonrası yıkıldı.

Ancak vatandaşlar Kızılay meydanı ile birlikte Kapaklı Pasajı binasının da yıkılması gerektiğini vurguluyor. Bölge esnafına göre asıl tehlike kapaklı pasajında bulunuyor. Oyuncak sektöründe çalışan Ahmet Çelik, "Kapaklı pasajı Urfa'nın ilk çok katlı işyerlerinden. Alt katlarda kolonlar artık yükü kaldıramıyor. Buranın tahliye edilerek yıkılması lazım" dedi.

Vatandaşlardan Murat Uzun ise, "Yaşlı kadına gelinlik giydirmekle genç olmaz. Kapaklı pasajı da çok eski bir bina. Dış kaplama ile yeni gibi görünüyor. Ama bir depremde heran çökebilir. Yıkımı şart" diye konuştu.

Şanlıurfa'da Kapaklı Pasajı esnafı ise işlek bölgede bulunan pasajın taşınması halinde işlerinde düşüş olacağı endişesiyle yıkıma soğuk bakıyor.