GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2021 18:58   Güncelleme : 02-05-2021 18:58

Balıklıgöl Platosu En Sessiz Dönemini Yaşıyor

Şanlıurfa Balıklıgöl Platosunda tarihi sessizlik yaşanıyor.

Balıklıgöl Platosu En Sessiz Dönemini Yaşıyor

Şanlıurfa'Da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanma uygulamasının başlamasıyla birlikte, normal günlerde yoğun olan Balıklıgöl platosu, meydan, cadde ve sokaklar boş kaldı. Kent genelinde oluşturulan uygulama noktalarında ise polis ekipleri denetim yaptı.
Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma döneminin üçüncü gününde de meydan, cadde, sokak ve parklara sessizlik hakimdi. Şanlıurfalıların, alınan tedbirlere büyük oranda uyduğu görüldü. Balıklıgöl Platosu ise en sakin günlerini yaşadığı görüldü.
Kentin çeşitli noktalarında sabit ekipler araçlarıyla dışarıda olan vatandaşlara yönelik belge ve kimlik kontrolleri gerçekleştirdiler. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde oluşturulan denetim ekipleri ise kent genelinde iş yeri denetimleri yaparak belirlenen kurallara uyulup uymadığını denetlediler. Ekipler iş yerlerinin kapanma saatlerinde de kontrollerini sürdürdü.
17 günlük tam kapanma uygulamasının başlamasıyla kent merkezinde ve ilçelerindeki denetimler 24 saat aralıksız devam edecek.