GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 01:55   Güncelleme : 03-05-2021 02:17

Urfalı Vekil Sözde Soykırımı Yalanlayan Yüzlerce Belge Yayınladı

Şanlıurfa milletvekili Özşavlı sözde Ermeni soykırımı yalanını yüzlerce belgeyle gözler önüne serdi.

Urfalı Vekil Sözde Soykırımı Yalanlayan Yüzlerce Belge Yayınladı

AK Parti Şanlıurfa milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı Türkiye'ye karşı sopa olarak kullanılan Sözde Ermeni Soykırımı yalanını tarihi Osmanlı ve uluslararası Birleşmiş Milletler arşiv belgeleriyle çürüttü.

Ermeni kökenli kişilerin Osmanlı Devleti'nin zor zamanlarında Rusların kışkırtmasıyla  katliam yaptıklarını söyleyen Dr. Özşavlı tarihi fotoğrafları sergiledi.

Ülke Tv'de Fadime Özkan'ın sunduğu  İnce Fikir programına katılan Urfa milletvekili Özşavlı, Ermenilerin yaptıkları katliamın belgelerini yayınladı. Stüdyoya yüzlerce tarihi belge ve fotoğrafla gelen Vekil Özşavlı, sözde soykırımın ne denli suistimale açık bir mesele olduğunu belgeleriyle ispatladı.

Ermenilerin, Fransız üniforması altında Urfa'da da katliam yaptığını belirten Özşavlı yayınladığı belgelerle Türkiye'nin uğradığı haksızlığı gözler önüne serdi.

 

Türkiye'nin elindeki onbinlerce belgeye karşın sözde soykırımın varlığına dair tek bir belgenin olmadığı vurgulandı.

 

Saatler süren programda yayınlanan çok sayıda tarihi belge izleyenleri dehşete sürükledi. Tarihte asıl katliama maruz kalanların masum Osmanlı sivil vatandaşları olduğu belirtildi.