ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 03-05-2021 20:13   Güncelleme : 03-05-2021 20:21

Urfa Kalesi Yamacına Neden Kaya Bariyeri Yapılmalı?

Şanlıurfa Kalesi yamacında son 5 yıl içerisinde çok sayıda kişi düşme sonucu hayatını kaybetti. Yamaca kaya Bariyeri yapılması ölümleri önleyebilir.

Urfa Kalesi Yamacına Neden Kaya Bariyeri Yapılmalı?

Şanlıurfa'nın tarihi bölgelerinden, Urfa kalesi yamacından, son 5 yıl içerisinde çok sayıda kişi düşerek hayatını kaybetti.

Kimi selfie çekerken dengesini kaybedip düştü. Kimi arkadaşlarıyla şakalaşırken düştü, kimi ise kasıtlı olarak kendisini aşağı atarak ölüm yolunu seçti. Ancak her halükarda aşağıda Kaya bariyerinin olmaması feci sonu getirdi. Dik yamaçlarda Kaya ve insan düşmesini önlemek için çekilen setler hayat kurtarıyor. Şanlıurfa kalesi yamacına Kaya bariyeri çekilmesi ise kaçınılmaz olarak görülüyor. Bugüne kadar çok sayıda kişinin Kale yamacından düşmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirten vatandaşlardan Ali Aslan, " Bu yamaçta artık daha fazla insanımız ölmemeli. Yetkililerimiz bariyer dahil ne gerekiyorsa önlem almalı" diye konuştu.

Son olarak Yıldız meydanında bir giyim atölyesinde çalışan 24 yaşındaki genç düşerek hayatını kaybetmişti. Yetkililerin bölgede acil önlem alması isteniyor.