EKONOMİ
Giriş Tarihi : 08-05-2021 18:51   Güncelleme : 08-05-2021 18:51

Urfa Belediyesi Makarna Üretecek

Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan “Sözleşmeli Üretim” protokolü kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tedarik edilen makarnalık buğdaylar başak vermeye başladı.

Urfa Belediyesi Makarna Üretecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç Onkun ve diğer yetkililer yaklaşık 400 dönüm alana ekimi gerçekleştirilen buğday tarlasında incelemelerde bulundu.

Buğday ekimi yapılan alanı ziyareti esnasında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; “Tarım Kredi Kooperatifleri ile birlikte yürütülen bu anlamlı projenin daha geniş alanlarda uygulamasını ümit ediyorum. Sonu hayırlara vesile olacak ve ilk kez bölgemizde hayata geçirilen böyle bir projeye imza atmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Bölge Müdürü Aytaç Onkun ise “Yaklaşık yedi ay önce Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğumuz protokole istinaden ekimi yapılan buğdaylar, yeşererek başak vermeye başladı. Buğday ekimi ile ilgili tüm tarımsal girdileri tedarik ettik. Hasat döneminde elde edilen buğdayın alım işlemleri de yine kurumumuz tarafından gerçekleştirilecek. Bu projenin en güzel yanı ise elde edilen gelire karşılık Büyükşehir Belediyesine, Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarının yetiştirmiş olduğu ürünlerin yer alacağı gıda kolilerinin verilmesi olacaktır. Böylesi hayırlı bir projeye imza atmaktan dolayı, hem şahsım hem de kurumum adına onur duyuyorum” diye konuştu.