TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Urfa’da Temizlik İşçilerine Sağlık Taraması

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde “Hizmet Alımı” yoluyla görev yapan yaklaşık 600 temizlik işçisi kapsamlı bir sağlık taramasından geçirildi.

Urfa’da Temizlik İşçilerine Sağlık Taraması

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu, çalışan memnuniyeti kapsamında temizlik işçilerinin her yıl geniş kapsamlı sağlık taramasından geçirildiğini belirterek, herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşan işçilerin tedavilerinin yapılması için hastaneye sevk edildiklerini belirtti.

 

Yapılan sağlık taramasında, hastalığa yakalanma riski yüksek olan işçilerin, önce Özel Afiyet Hastanesi Mobil Sağlık Aracı’nda akciğer filmi çekildi.

 

Nefes testine tabi tutulan işçilerin daha sonra kan tahlilleri ve idrar tahlili yapıldı. Sağlık taramasının her yıl düzenli olarak devam edeceğini kaydeden Albayrak Şirketler Grubu Şanlıurfa Bölge Sorumlusu Uğur Konak ise Türkiye’nin en temiz kentleri arasında yer alan Şanlıurfa’da bu başarının asıl kahramanları olan temizlik işçilerine büyük önem verdiklerini kaydederek onların sağlıklarıyla yakından ilgilendiklerini ifade etti.