DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-05-2021 23:18

Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 9'u çocuk 20 kişi şehit oldu

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 9'ü çocuk 20 kişinin şehit olduğunu, yaralı sayısının da 65'e yükseldiğini duyurdu.

Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 9'u çocuk 20 kişi şehit oldu

İstanbul

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 9'u çocuk 20 kişinin şehit olduğu, 65 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Açıklamada bunların İsrail saldırıları sonucu olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze’ye bugün düzenlediği saldırıda "3 Hamas üyesinin öldürüldüğünü" duyurdu.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından İsrail ordusu, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.

 

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.