SİYASET
Giriş Tarihi : 25-05-2021 00:04   Güncelleme : 25-05-2021 00:04

Bakan Soylu'dan Kritik Açıklamalar

Bakan Soylu Habertürk yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu'dan Kritik Açıklamalar

Bu adam benimle YouTube programı yapmak istiyor dedi. Zinhar dedim, işine bak. Hadi Özışık'ı ben yıllardır tanıyorum. Bir tanesi de Mahmut Övür. Telefon açtığım Hadi Özışık'a, yaptığın çok yanlış, memleketi de sattın bizi de sattın dedim. Sonra bana şunu yazdı: Seni Sedat Peker'e sattım öyle mi, ben dostlarımı satmam. Ben bu adamla ilgili seninle hiç konuşmadığım halde, seni satmış oldum öyle mi? 

 

(Sedat Peker'e) kırmızı bültenle ilgili hemen müracaat ettik. Hem İstanbul, hem Bursa hem de İzmir'den araması var. Peker'le ilgili müracaat ettik. Difüzyon (inceleme) bölümüne aldılar. FETÖ'cüleri de böyle yaparlar. 

 

Meselenin ilk başlarında Sayın Cumhurbaşkanımızla değerlendirme yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız da ve kimler kimler de göreceksiniz çıkacaklar genel değerlendirmelerini ortaya koyacaklar. 

 

(Sayın Erdoğan ve partinizin sizi yalnız bıraktığını düşünüyor musunuz?) Kesinlikle hayır. 

 

Ben bu adamla (Sedat Peker) hayatımın hiçbir yerinde bir araya gelmedim. Bir cenazede uzaktan çirkin bir şekilde gördüm. Çok yıllar önce. Onun dışında hiçbir ortak halim söz konusu değildir. 

 

Bu suç örgütü lideri Türkiye Cumhuriyeti'nden özür dileyecek. Gelecek, cezaevine girecek ve cezasını çekecek. Bu bedeli ödeyecek. 

 

Bu suç örgütü lideriyle ilişkisi olan herkes bedelini ödeyecek. 

 

(Bu süreçte kendinizi yalnız hissettiniz mi?) Bunun asimetrik bir operasyon olduğunu biliyorum. Ucuz bir eleman tarafından gerçekleştirildiğini ve sistematik şekilde sürdürülebilir olduğunu görüyorum. Kendimi niye yalnız hissedeyim? Terörde, göçte, afette ben konuşmuyor muyum? Kesinlikle yalnız değilim. Yalnız olup olmadığımı görürsünüz. 

 

(10 bin dolar alan milletvekili kim?) Bunu savcıya gideceğim ve söyleyeceğim. Bu kişi siyasetçi. 

 

(Silivri Emniyet Müdürü'nün intiharı) Silivri Emniyet Müdürü intihar etti. İstanbul Emniyet Müdürü'nü aradım, sebebini sordum kem-küm etti. Bu olay hala bitmedi, mahkemede.