SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2021 11:04

Milli futbolcu Merih Demiral ve Okay Yokuşlu'dan EURO 2020 değerlendirmesi

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2020) mücadele edecek A Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan Merih Demiral ve Okay Yokuşlu Antalya'ya geldi. - Anadolu Ajansı.

Milli futbolcu Merih Demiral ve Okay Yokuşlu'dan EURO 2020 değerlendirmesi

Antalya

İtalyan ekibi Juventus'ta forma giyen 23 yaşındaki milli futbolcu Merih Demiral ve son olarak İngiliz ekibi West Bromwich Albion'da forma giyen 27 yaşındaki Okan Yokuşlu, gece Antalya Havalimanı'na ulaştı.

Merih, Juventus ile zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Farklı bir sezon oldu. Çok yorucuydu ama güzel bitirdik. Hem kupa kazandık hem de Şampiyonlar Ligi'ne katıldık son maçta. Milli takıma geldiğimiz için çok mutluyuz, bu anı bekliyorduk. İnşallah bu kamp sürecini en iyi şekilde atlatıp Avrupa Şampiyonası'na en hazır şekilde gireceğiz." şeklinde konuştu.

EURO 2020'nin ertelenmesinin kendileri için avantaj olduğunu aktaran milli futbolcu, "Geçen sene bizim 3-4 sakat futbolcumuz vardı. O yüzden şampiyonanın geçen sene ertelenmesi bizim için iyi oldu diyebilirim. Kendi adıma çok daha iyi hazırım diyebilirim.. Hepimiz bunu bekliyoruz. Çok genç bir takımız, bu durumdan çok mutluyuz. Çünkü herkes buraya gelmek için çok hevesli. Birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sahada birbirimiz için mücadele ediyoruz. Çok güzel bir milli takım var, güzel başarılar yakaladık, inşallah önümüzdeki süreçte de güzel başarılar yakalarız." ifadelerini kullandı.