MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-05-2021 21:57   Güncelleme : 25-05-2021 21:57

Urfalı Sanatçı Dava Açıyor: Ünlü Sanatçının Müziği Çalıntı Çıktı

Ünlü sanatçı Serkan Kaya'nın popüler olmasına neden olan 'zor bela' şarkısının müziği Urfalı sanatçı Ahmet Badıllı'ya ait olduğu ortaya çıktı.

Urfalı Sanatçı Dava Açıyor: Ünlü Sanatçının Müziği Çalıntı Çıktı

2011 yılında Aşk Ne Demek Bilen Var mı? Albümünde seslendirdiği ‘zor bela’ şarkısıyla iyi bir çıkış yakalayan Sanatçı Serkan Kaya’nın şarkısının müziği çalıntı çıktı.

 

Şanlıurfalı sanatçı Ahmet Badıllı’ya ait olduğu öğrenildi. Yapılan araştırmalarda Serkan Kaya’nın seslendirdiği ‘zor bela’ şarkısının müziği Badıllı’ya ait çıktı. Müziğinin çalındığını iddia eden Badİllİ avukatıyla beraber dava açmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili Ahmet Badıllı ve bölgenin tanınmış Avukatlarından Ferzan Arkan yaptığı açıklamada, " Bugün ki basın açıklaması dolayısıyla toplanmamız da ki amaç Şanlıurfa’mızın güzide sanatçılarından Ahmet Badilli’ye ait olan ve MESAN Türkiye Musiki Eserleri Meslek Birliği kararı ile sabit olan ve müvekkilimden izin alınmaksızın kullanılan müvekkile ait olan sen değimlisin eserinin nakarat bölümündeki ezgilerin Serkan Kaya tarafından seslendirilen Zor bela eserinde kullanıldığı MESAN kararı ile sabittir. Biz Serkan Kaya’ya İhtarname gönderdik kendilerine tebliğ edildi. Bize olumsuz dönüşler yapıldı, şuanda biz dava açma sürecindeyiz. Bu şarkıyla ilgili tüm platformlarda yayını durdurmak için mahkemeye tedbir kararı içinde başvuracağız. Yargı önünde  hep birlikte  sürecin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.