EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-06-2021 15:16

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir: 'Utku’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, Türkiye'nin 1000 beygir gücündeki ilk motor ve çapraz tahrikli transmisyonu Utku’nun çalıştırmasının başarılı şekilde gerçekleştiğini bildirdi. - Anadolu Ajansı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir: 'Utku’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti

Ankara

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, güç grubu geliştirme çalışmalarının sürdüğüne dikkati çekti.

Güç grubu geliştirme çalışmalarımız sürüyor.

45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz #UTKU’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti. pic.twitter.com/JZyLBuQEVu

— Ismail Demir (@IsmailDemirSSB) June 1, 2021

"45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz Utku’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti" ifadesini kullanan Demir, testlere ilişkin görüntüyü de paylaştı.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.