ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 02-06-2021 23:13   Güncelleme : 02-06-2021 23:13

Başkan Beyazgül, Ulusal Basına Urfa Turizmini Anlattı

Başkan Beyazgül yeni normalden Şanlıurfa turizmi adına umutlu olduğunu belirterek ulusal basına şehrin turistik değerlerini anlattı.

Başkan Beyazgül, Ulusal Basına Urfa Turizmini Anlattı

Şanlıurfa Dünya'nın sayılı dini merkezlerinden kabul ediliyor. Hristiyanlık, Musevilik ve İslam dini açısından Şanlıurfa'nın ayrı bir önemi var. Dünya'da ilgilyle takip edilen bir şehir. Özellikle son dönemde Göbeklitepe kazıları kadim şehir bir kez daha dünya gündemine taşıdı. Pandemi öncesi milyonlarca turist Şanlıurfa'ya gelerek Göbeklitepe başta olmak üzere Harran, Halfeti, Birecik ve kent merkezindeki tarihi güzellikleri ziyaret etti.

 

Şanlıurfa turizmini geliştirme atağı Başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bir takım etkinliklerle ulusal ve dünya turizm acentelerine uluşmaya çalışıyor. Ulusal basını Balıklıgöl Platosu'nda ağırlayan Başkan Beyazgül, "Sosyal hayatın normale dönmesiyle birlikte şehir turizmi de yeni bir ivme ve hareketlilik kazanacak. Bacasız sanayi turizm Şanlıurfa'da şahlanacak. Tarihi, kültürü ve gastronomisiyle bu şehir gerçekten görülmeye değer." dedi.

Başkan Beyazgül yeni normal dönemde Şanlıurfa'nın turizm pastasından hakettiği payı alması için çalışmalarını sürdürüyor.

URFADABUGUN- İBRAHİM UYĞUR