SPOR
Giriş Tarihi : 02-06-2021 23:46

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş: Merdivenin ilk basamağı İtalya maçıyla başlayacak

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş, "Merdivenin ilk basamağı İtalya maçıyla başlayacak, daha üst seviyeye çıkmamız gerek, çıkacak gücümüz var." dedi. - Anadolu Ajansı.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş: Merdivenin ilk basamağı İtalya maçıyla başlayacak

Harsewinkel

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) hazırlıkları kapsamında yarın Moldova ile Almanya'da özel maçta karşı karşıya gelecek A Milli Takım'ın teknik direktörü Şenol Güneş, şampiyona öncesinde takımdaki son durumu görmeleri açısından bu karşılaşmaya önem verdiklerini söyledi.

Şenol Güneş, yarın Moldova ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde milli takımın kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısına, ay-yıldızlı futbolcu Yusuf Yazıcı ile katıldı.

UEFA tarafından kendileri için belirlenen Almanya'nın Harsewinkel kasabasındaki tesiste Roma'daki İtalya maçına kadar hazırlanacaklarını hatırlatan Güneş, "İtalya maçından sonra Azerbaycan'a gideceğiz. Sonra gruptan çıkınca buraya geleceğiz. Çalışma ortamı açısından uygun bir yer. Takımı karşılayanlar vardı, hepsine teşekkür ediyorum. Forma, imza istiyorlar buna maalesef izin veremiyoruz. Yarın hazırlık maçı, arkasından üst üste yoğun tempoda çalışmalarla ilk karşılaşmamıza hazırlanacağız. Destek olan herkese teşekkür ediyorum ama pandemi nedeniyle sevdiklerimizden, onları sevindirmek için biraz mesafeli olmak zorundayız. O sinerji bize yansıyor. Bunlar güzel şeyler, olumlu ve güvenli bir hava var, bunların üzerine çok şey koymamız gerekiyor. Hayat hep güneşli geçmiyor, yarından itibaren yağmur var, bu değişkenliğe de hazır olmalıyız. Müsabakalar da acı çekerek geçecek ama sonunda mutlu olmak için buradayız." ifadelerini kullandı.